Subiektywne info

mój punkt widzenia – swoisty tygiel muzyczno-fotograficzno-kulinarno-komputerowy :P

01 2010

Jeszcze się czyta w tych czasach

biblionetkaJako że od czasu do czasu – pomimo pracy, Szyma itepe – udaje mi się sięgać po słowo pisane :) (niestety głównie w komunikacji, ale dobre i to :P ), trafiłem szukając ‘czegoś ciekawego do przeczytania’ (standardowy tekst do Pani w bibliotece ;) ) na … Biblionetkę.

Spytacie, co to za twór? Otóż pojawiają się tam ludzie, którym książki obce nie są ;) , co więcej – którzy dzielą się tym co przeczytali (dosłownie – oddam/poszukuję i w przenośni), co polecają (jest system ocen, komentarzy i recenzji) i co zamierzają przeczytać.

Jest jeszcze jedna – dość ciekawa moim skromnym – opcja. Po ocenieniu minimum 25 książek masz możliwość wskazania swoich ulubionych gatunków i po kliknięciu “Poleć mi książki” jakiś skomplikowany algorytm (biorący pod uwagę to co przeczytałeś/oceniłeś ale i osoby, które przeczytały książki pokrywające się z twoimi i… nie wiadomo co on tam jeszcze bierze – z numerem buta włącznie ;) ) wypluwa zestaw (dość pokaźny) książek które MOGĄ Cię zainteresować.

Tak więc – jeśli nie odrzuca Cię od książki, a chciałbyś sobie pomóc z doborze repertuaru lub masz ‘język giętki’ i chętnie dzielisz się wrażeniami po lekturze – polecam (subiektywnie ofc! :) )


Leave a Reply

«