Subiektywne info

mój punkt widzenia – swoisty tygiel muzyczno-fotograficzno-kulinarno-komputerowy :P

19  04 2008

Tę burzę włosów każdy zna…

… a jak nie zna – to powinien poznać :) Magda Piskorczyk

Wystarczy kilka komentarzy pochodzących z jej strony http://www.magdapiskorczyk.com/(mam nadzieję, że mnie nie pobije za ich wykorzystanie ;) ) :

- “…największe z ostatnich odkryć w aktywnym i ekscytującym polskim bluesie…”

- “Jest lepsza niż niektórzy amerykańscy śpiewacy bluesowi. … gdybym nie wiedziała, że Magda jest wciąż w swoich latach 20-tych, mogłabym uwierzyć, że ten głos należy do starej, wytrawnej bluesmanki!”

I coś w tym jest – głęboki, ‘czarny’ bluesowy głos, burza kręconych włosów nad akustyczną gitarą, wielkie oddanie i skupienie na muzyce w trakcie występu i czarujący uśmiech tuż po :D

Ja poznałem ją w małej knajpce – w moim ukochanym “Taj Mahal”. Zagrała tam kameralny koncert, po którym udało się nam zamienić kilka zdań. Później – warszawska starówka, a więc – drugi koniec Polski. Niezależnie czy to maleńka kafejka, czy duża scena Spodka na “Rawie” – wciąż ten sam poruszający głos i ‘feeling’.

Magda niedawno wydała nową płytę (tym razem Live, po ostatniej ‘Blues Travelling’ (z dużą ilością znamienitych gości, którzy poznali się na jej talencie) na której udało mi się złapać dedykację :) ) na której wraz z zespołem w składzie: Aleksandra Siemieniuk, Arkadiusz Osenkowski, Roman Ziobro, Maksymilian Ziobro ponownie zabrali nas w podróż do korzeni bluesa (i nie tylko!).

Jak widać – nie tylko ja zostałem jej fanem, bowiem (za ):

Podczas długiego majowego weekendu, na terenie ośrodka Wratislavia nad Jeziorem Sławskim w malowniczym Radzyniu niedaleko Zielonej Góry, po raz drugi zorganizowany został festiwal “Las, Woda i Blues”. W jego trakcie, w miejscowości Sława otwarta została pierwsza Aleja Gwiazd Polskiego Bluesa. Rozpoczęła ją gwiazda Tadeusza Nalepy. Przy dwóch następnych, w sobotę 3 maja swe dłonie odcisnęli Magda Piskorczyk i Sławek Wierzcholski.

Towarzystwo zobowiązuje! :D a więc:

SUBIEKTYWNIE POLECAM!


Leave a Reply

« »