Subiektywne info

mój punkt widzenia – swoisty tygiel muzyczno-fotograficzno-kulinarno-komputerowy :P

25  01 2008

3 x ja

Macie tak czasem, że usłyszycie jakiś kawałek w radiu i tak Wam wpadnie w ucho, że przez cały dzień nucicie go sobie nieświadomie pod nosem? Mnie się to zdarza często, ostatnio w “Trójce” usłyszałem zespół, o którego istnieniu do tej pory nie wiedziałem, a szkoda… Początkowo myślałem, że to Bobby McFerrin, ale coś mi nie pasowało. Sympatyczny damski vocal, w tle trochę beatów, więc czekałem na rozwinięcie się akcji :) Okazało się, że to kapela z… Wrocławia a tworzą (jak to sami nazywają) “Żłobienie-za-pomocą-śpiewu-polegającego-na-imitowaniu-przez-człowieka-różnych-dźwięków” (w oryginale “human beatbox vocal groove”).

Nazwałem ich sobie “polsko” 3 x ja, ale faktycznie chodzi o trio Me, Myself and I.

Me, Myself and I

Mam nadzieję, że mnie nie powieszą za wykorzystanie ich foty ;)

Kapelę tworzą Magda Pasierska – wokal, Zgas – beatbox, Michał Majeran – głos, efekty. Z ich wspólnego muzykowania wyszło coś, co trudno zaszufladkować. To co mnie zaskoczyło to lekkość i świeżość, o którą dziś w naszym rodzimym światku muzycznym niełatwo. Za pomocą własnych głosów (wyłącznie!) wyczarowują pełne energii utwory, które jak się okazało już gdzieś spotkałem. A mianowicie Me, Myself and I są autorami jingli użytych między innymi w kampanii reklamowej Heyah (!).

Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się nieco więcej na ich temat polecam ich oficjalną stronę a także “ich własną przestrzeń” na MySpace.com :)

Subiektywnie polecam!

 


Leave a Reply

« »